офіс київ
офіс буча
офіс львiв

м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 45 Б

тел.:(067) 767-27-47 тел.:(050) 105-43-44

м. Буча, вул. Енергетиків

тел.:(099) 17-33-116 тел.:(050) 105-43-44

м. Львів, вул. Дорошенка, 14

тел.:(067) 767-27-47 тел.:(099) 17-33-116

Київський офіс

(067) 767-27-47

(050) 105-43-44

м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 45 Б

Львівський офіс

(067) 767-27-47

(099) 17-33-116

м. Львів, вул. Дорошенка, 14

Бучанський офіс

(04597) 48-4-38

(067) 423-77-54

м. Буча, вул. Енергетиків, 8 

 

Наркотики у нічних клубах. Коментар адвоката Ганни Лисенко

Чи є легалізовані наркотики в Україні?

Чи законно вживати наркотики в нічних клубах?

Яку відповідальність несе власник клубу?

На ці питання адвокат Ганна Лисенко  відповідає в коментарі для  Телеканалу Надія, передача «Так чи інакше».


  1. Чи є в Україні якісь легалізовані наркотики?

— Ні. Офіційно в Україні не має легалізованих наркотиків. Виключення становить лише медичні препарати, які призначені лікарем.

На законодавчому рівні є порядок, який визначає перелік наркотичних засобів. Окрім цього є таблиця розмірів (ваги) наркотичних речовин. Дана Таблиця дозволяє відмежувати адміністративну та кримінальну відповідальність в залежності від розміру наркотичного засобу (невеликий, середній великий).

Де-факто легалізованими наркотиками вважаються синтетичні наркотичні засоби оскільки постійні зміни в їх хімічному складі тим самим створюють «новий» вид наркотику. Завдяки такій схемі, законодавець просто не встигає вносити відповідні зміни в нормативно-правові акти.

  1. Чи законно вживають різної категорії наркотики в нічних клубах?

— Ні. Незаконно. Оскільки перебачено кримінальну відповідальність за публічне вживання наркотичних засобів.

Так, наприклад клуб є публічним місцем, тому вживання наркотиків там карається законом, а особа може бути притягнута до відповідальності — від 3 до 5 років позбавлення волі.

Клуб не буде нести відповідальності за вживання відвідувачами наркотиків.

  1. Як може бути покарана людина, котра вживає і розповсюджує наркотики?

— Якщо виходити із законодавства дослівно, вживання наркотичних засобів не є злочинним діянням. Винятком є публічне або вчинене групою осіб незаконне вживання наркотичних засобів у публічних місцях.

Водночас, за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів передбачене адміністративна або кримінальна відповідальність:

— караються штрафом від 850 грн., позбавленням волі на строк від 4 до 12 и років з конфіскацією майна.

Оскільки вживання наркотичних засобів фактично неможливе без придбання, або виготовлення або зберігання наркотиків, то по факту притягнути особу, яка вживала наркотичні засоби можливо, за умови доведення цих дій (наприклад, зберігання наркотику перед його вживанням).

За Публічне або вчинене групою осіб незаконне вживання наркотичних засобів у місцях, карається позбавленням волі на строк від 3  до 5 років.

За Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, а також надання приміщення з цією метою — караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років з конфіскацією майна.

  1. Чи мають нічні клуби якісь перевірки щодо наявності і їх відвідувачів наркотиків?

— Якщо під перевіркою мати на увазі проведення в нічних клубах обшуків, то це можливо лише на підставі ухвали слідчого судді в рамках кримінального провадження, якщо  є достатні підстави вважати, що даний заклад сприяє вчиненню злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів. Мова йде, зокрема, про факти зберігання, розповсюдження (продажу) наркотичних засобів працівниками такого нічного закладу. Такі обставини можуть мати наслідком для власників клубу притягнення до кримінальної відповідальності за організацію або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (ст.317 КК України).

В іншому випадку, приміщення та територія нічних клубів є приватною власністю, несанкціоноване втручання в яке забороняється законом.

Також, нічні клуби не несуть відповідальності за дії відвідувачів, якщо ті виявилися у стані наркотичного сп’яніння чи вчинили інший злочин, в тому числі пов’язаний із незаконним обігом наркотичних речовин.

 

Більше відео-коментарів наших адвокатів дивіться на каналі в YOUTUBE

Copyright © 2013 Lysenko

Яндекс.Метрика