офіс київ
офіс буча
офіс львiв

м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 45 Б

тел.:(067) 767-27-47 тел.:(050) 105-43-44

м. Буча, вул. Енергетиків

тел.:(099) 17-33-116 тел.:(050) 105-43-44

м. Львів, вул. Дорошенка, 14

тел.:(067) 767-27-47 тел.:(099) 17-33-116

Київський офіс

(067) 767-27-47

(050) 105-43-44

м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 45 Б

Львівський офіс

(067) 767-27-47

(099) 17-33-116

м. Львів, вул. Дорошенка, 14

Бучанський офіс

(04597) 48-4-38

(067) 423-77-54

м. Буча, вул. Енергетиків, 8 

 

Поради щодо коригування митної вартості. Підсумки практичної дискусії.

 26 лютого 2019 року АО «Адвокатська сім’я Лисенко» спільно з Комітетом митного права Асоціації Адвокатів України провели практичну дискусію на тему Коригування митної вартості.

Модератором заходу став Ярослав Лисенко, адвокат, керуючий партнер АО “Адвокатська сім’я Лисенко”, Голова Комітету ААУ з митного права.

Спікерами заходу виступили Ярослав Грегірчак, заступник Бізнес-омбудсмена, Марина Павленчик, інспектор Ради бізнес-омбудсмена, Людмила Авдієвська, Директор Дирекції інформаційно-аналітичного забезпечення ТППУ, Руслан Повразюк, експерт з митного права, член Асоціації митних брокерів України, Валерій Губарєв, експерт з митного права та адвокат Леся Дубчак.

 Також у дискусії взяли участь близько 50 осіб — представники бізнесу, митні брокери, адвокати.

Розмова вийшла насиченою.

В процесі обговорення Ярослав Грегірчак розповів про роль Ради бізнес-омбудсмен в процесі взаємодії з митними органами. Про позитивні кейси щодо скасування Рішень про коригування митної вартості. З почутого від пана Ярослава можна зробити висновок, що звернення до бізнес-омбудсмена є ефективним засобом і цим не варто нехтувати. Залучення інспекторів Ради бізнес-омбудсмена дозволяє посилити позицію скаржника у процедурі адміністративного оскарження завдяки початку комунікації сторін, а також винесенню проблематики питання в публічну площину.

Пан Ярослав розповів про порядок розгляду скарг, що стосуються коригування митної вартості. Процедура є такою: надходження скарги → направлення скарги у роботу до певного інспектора → прийняття рішення про взяття скарги у роботу (це займає до 10 робочих днів) → безпосередньо робота над скаргою – розслідування із застосуванням попереднього аналізу на основі поданих заявником документів з приводу бездіяльності ДФС.

За словами Марини Павленчик, інспектора Ради бізнес-омбудсмена, розслідування скарги, що стосується коригування митної вартості, починається з письмового звернення до певного митного органу та продовжується у формі письмової і усної комунікації. Комунікація у цьому випадку є тристоронньою: позиція скаржника, ДФС та Ради бізнес-омбудсмена.

Представник Асоціації митних брокерів Руслан Повразюк і експерт з митного права Валерій Губарєв зійшлися в думках про те, що під час подання до митниці документів і декларанту і митним брокерам слід бути уважними, ретельно перевіряти кожну букву і кожну цифру, адже від помилок ніхто не застрахований.

Експерти наголосили, що вимоги митників щодо надання додаткових документів є, як правило, безпідставними. При цьому, і пан Руслан і пан Валерій порадили звертати увагу на незаконність вимоги про надання додаткових документів, а не лише на незаконності підняття митної вартості.

Крім того, Валерій Губарєв зазначив, що вимога про надання додаткових документів неодмінно передує прийняттю Рішення про коригуванню митої вартості, але її невиконання не є законною підставою для прийняття Рішення.

А Русла Повразюк додатково зазначив, що якраз вимога надати додаткові документи є, всього лиш, спробою надати Рішенню про коригування митної вартості обґрунтованого вигляду.

Директор Дирекції з інформаційно-аналітичної роботи ТППУ розповіла про роль торгово-промислових палат в відстоюванні декларантами своїх прав шляхом отримання висновків про вартість товарів. Нерідко такі висновки є якісним доказом своєї позиції.

Адвокат Леся Дубчак привела судову статистику, згідно якої більшість судових рішень прийнято на користь митниці. При цьому, пані Леся порадила бізнесу більше використовувати безкоштовні методи боротьби – звернення до бізнес-омбудсмена, адміністративне оскарження, привернення уваги Комітету ВРУ з питань митної та податкової політики.

Формат дискусії було обрано Ярославом Лисенком не даремно. На його думку, дискусія – найкращий спосіб знайти щось нове. Такий собі мозковий штурм.

Слід відзначити, що гості заходу часто висловлювали свою думку і це було надзвичайно корисно. Дискусія від цього була максимально відкритою і всесторонньою.

Висловлюємо велику вдячність спікерам і слухачам. Ми неодмінно продовжимо серію дискусій про митне право загалом і про коригування митної вартості, зокрема, адже основний висновок з заходу – коригування митної вартості це засіб наповнення бюджету тут і зараз і навряд чи держава від нього відмовиться.

Дякуємо нашому інформаційному партнеру — LEGALHUB.ONLINE, Інтернет журналу правових новин.

Повний фотозвіт заходу можна подивитись ТУТ.

Copyright © 2013 Lysenko

Яндекс.Метрика