офіс київ
офіс буча
офіс львiв

м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 45 Б

тел.:(067) 767-27-47 тел.:(050) 105-43-44

м. Буча, вул. Енергетиків

тел.:(099) 17-33-116 тел.:(050) 105-43-44

м. Львів, вул. Дорошенка, 14

тел.:(067) 767-27-47 тел.:(099) 17-33-116

Київський офіс

(067) 767-27-47

(050) 105-43-44

м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 45 Б

Львівський офіс

(067) 767-27-47

(099) 17-33-116

м. Львів, вул. Дорошенка, 14

Бучанський офіс

(04597) 48-4-38

(067) 423-77-54

м. Буча, вул. Енергетиків, 8 

 

Порядок подання апеляційної скарги в цивільному процесі

Слід мати на увазі, що на перший погляд простий порядок подання апеляційної скарги містить в собі багато нюансів, які залежать від багатьох обставин справи, тому підготування, написання та подання апеляційної скарги продуктивніше буде покласти на кваліфікованого спеціаліста - юриста або адвоката.

Якщо судом першої інстанції прийнято рішення не на Вашу користь, не слід опускати руки, адже це рішення не є остаточним, і законної сили воно відразу не набирає. Це рішення можна оскаржити до суду апеляційної інстанції, який у складі трьох суддів (колегіально) перевіряє порядок прийняття рішення судом першої інстанції.

Однак, для того, щоб апеляційний суд прийняв Вашу апеляційну скаргу та призначив її до розгляду необхідно знати порядок подання апеляційної скарги.

Хто має право подавати апеляційну скаргу
Право на подання апеляційної скарги на рішення та ухвали (вичерпний перелік яких визначений ст. 293 ЦПК України) суду першої інстанції мають:
сторони судового процесу (позивач, відповідач, їх представники (адвокат),
інші особи, які беруть участь у справі (треті особи, їх представники, адвокат, заявники, заінтересовані особи, їх представники, стягувач, боржник),
особи, які не брали участь у справі, однак суд вирішив питання про їх права та обов’язки.

В які строки можна подати апеляційну скаргу
Цивільним судочинством передбачено два строки для подання апеляційної скарги:
на рішення судупротягом 10 днів з дня оголошення рішення, при цьому особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення – протягом 10 днів з дня отримання рішення (по пошті або нарочно);
на ухвалу судупротягом 5 днів з дня проголошення ухвали, при цьому у разі постановлення ухвали без участі особи, яка оскаржує, — протягом 5 днів з дня отримання ухвали.
Якщо апеляційна скарга подається після спливу строку на її подання (5 або 10 днів), то обов’язково необхідно подавати до суду разом з апеляційною скаргою клопотання про поновлення строків для апеляційного оскарження, із зазначенням причину такого пропуску строку.
Апеляційна скарга подана після закінчення строку для її подання без клопотання про поновлення строку або у разі, коли суд визнає причини пропуску строку не поважними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження і повертає апеляційну скаргу з додатками до неї.

АДВОКАТ ПО ГОСПОДАРСЬКИМ СПРАВАМ

Форма та зміст апеляційної скарги

В апеляційній скарзі, яка подається у письмовому вигляді, обов’язково зазначається:
найменування апеляційного суду, до якого подається скарга, при цьому необхідно зазначати через який суд подається скарга,
ім’я особи (або найменування підприємства), яка подає апеляційну скаргу, її місце проживання або місцезнаходження,
ім’я (найменування) осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання або місцезнаходження,
рішення або ухвала, що оскаржують ся,
обґрунтування в чому саме полягає незаконність або необґрунтованість рішення або ухвали суду першої інстанції, підстави для їх скасування,
нові обставини або нові докази, які не розглядались судом першої інстанції з причин їх не подання (із зазначенням поважності причин такого не подання),
клопотання про поновлення строку для апеляційного оскарження, якщо скарга подається після спливу строку для її оскарження,
перелік документів, що додаються до апеляційної скарги,
підпис особи, яка подає апеляційну скаргу (або її представника) та дату її складання.

До апеляційної скарги обов’язково необхідно додати:
докази сплати судового збору в розмірі передбаченому Законом України «Про судовий збір»,
довіреність представника або ордер адвоката, якщо скарга підписується представником або адвокатом,
копії апеляційної скарги та додатків до неї відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга подається до відповідного територіального апеляційного суду через суд першої інстанції, який прийняв рішення або виніс ухвалу.
Суд першої інстанції після отримання апеляційної скарги надсилає її разом зі справою до відповідного апеляційного суду.
Коли справа разом з апеляційної скаргою надходить до суду апеляційної інстанції, то не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, який протягом 3-х днів вирішує питання про відкритті апеляційного провадження або про його відмову у відкритті, в результаті чого виносить ухвала, яка надсилається скаржнику та особам, які беруть участь у справі.
Слід мати на увазі, що на перший погляд простий порядок подання апеляційної скарги містить в собі багато нюансів, які залежать від багатьох обставин справи, тому підготування, написання та подання апеляційної скарги продуктивніше буде покласти на кваліфікованого спеціаліста — юриста або адвоката. Це зекономить Ваш час і принесе позитивний результат при розгляді справи в суді.


 Для отримання послуг адвоката по господарським справам  в м. Києві  звертайтесь за телефонами: (044) 275-55-65, (067) 767-27-47 або за адресою: м. Київ, вул. Солом’янська, 23 а. Карта проїзду.

Для отримання юридичної консультації з господарських спорів в м. Буча, Ірпінь, Ворзель, Гостомель, Бородядка звертайтесь за телефонами: (04597) 48-4-38, (067) 423-77-54 або за адресою: м. Буча, вул. Енергетиків, 8. Карта проїзду.

Для отримання юридичної консультації юриста з господарських відносин у Львові звертайтесь за телефонами: (067) 599-30-04, (050) 105-43-44 або за адресою: м. Львів, вул. Цехова, 11 а.

Copyright © 2013 Lysenko

Яндекс.Метрика