офіс київ
офіс буча
офіс львiв

м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 45 Б

тел.:(067) 767-27-47 тел.:(050) 105-43-44

м. Буча, вул. Енергетиків

тел.:(099) 17-33-116 тел.:(050) 105-43-44

м. Львів, вул. Дорошенка, 14

тел.:(067) 767-27-47 тел.:(099) 17-33-116

Київський офіс

(067) 767-27-47

(050) 105-43-44

м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 45 Б

Львівський офіс

(067) 767-27-47

(099) 17-33-116

м. Львів, вул. Дорошенка, 14

Бучанський офіс

(04597) 48-4-38

(067) 423-77-54

м. Буча, вул. Енергетиків, 8 

 

АДВОКАТСЬКА СІМ’Я ЛИСЕНКО провела захід про ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА МАЙНО

Адвокатське об’єднання «АДВОКАТСЬКА СІМ'Я ЛИСЕНКО» разом із Асоціацією адвокатів України провело захід, в рамках якого адвокати, юристи, судді, банківські співробітники, державні виконавці, нотаріуси обговорили проблеми звернення стягнення на майно, право власності або право користування яким має дитина. Адвокат Ганна Лисенко виступила модератором даного заходу.

17 травня 2017 року в Національній спілці журналістів України відбувся Круглий стіл на тему «Сучасні реалії звернення стягнення на майно, право власності або право користування яким має дитина», співорганізатором якого виступило Адвокатське об’єднання «АДВОКАТСЬКА СІМ’Я ЛИСЕНКО».

Тема заходу викликала зацікавленість і зібрала багато учасників, серед яких: юристи, адвокати, банківські співробітники, нотаріуси, судді, представники виконавчої служби. Відвідав захід Заступник завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань  сім’ї,  молодіжної політики, спорту та туризму, к.н. з державного управління  Юрій Молоканов.

Організатори заходу змогли зібрали за одним столом усіх учасників правовідносин звернення стягнення на майно. Кожен із доповідачів розповів про цю ситуацію зі свого боку і учасники заходу  подивились на цю проблему з двох сторін: зі сторони кредитора  — та зі сторони позичальника.

Роботу круглого столу розпочала його модератор – ГАННА ЛИСЕНКО, адвокат, партнер адвокатського об’єднання «АДВОКАТСЬКА СІМ’Я ЛИСЕНКО», Заступник голови Секції майнових та немайнових сімейних спорів та член Секції сімейної медіації Комітету сімейного права ААУ, яка має досвід захисту в таких справах, як на стороні банку, так і на стороні позичальників та дитини.

На думку Ганни, з фінансовою кризою збільшилась чисельність позичальників, які не мають змоги виконати свої зобов’язання за кредитним договором. Банки стягуючи заборгованість все частіше обирають такий спосіб захисту як звернення стягнення на іпотечне майно. Тому, існує ризик, що боржники можуть втратити їх єдине житло, при цьому порушивши право дитина на власність або користування цим майном, а банки можуть не задовольнити свої вимоги за рахунок іпотечного майна.

Другий модератор заходу, голова Секції Майнових та немайнових сімейних спорів, адвокат, викладач Київського університету права НАН України, голова правління Центру сімейно-правових досліджень ОЛЕГ ПРОСТИБОЖЕНКО наголосив про важливість ухвалення Верховною Радою України Законопроекту № 4928  про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання, участь в розробці якого також приймали адвокати Комітету сімейного права Асоціації адвокатів України.

Першим доповідачем — Олександром Грищенко, заступником начальника юридичного управління – начальник відділу претензійно-позовної роботи ПАТ «Міжнародний інвестиційний банк» були розкриті особливості процедури реалізації банком свого права на звернення стягнення на майно. Доповідачем були визначені  всі можливі  способи, які банк може використати при зверненні стягнення на іпотечне майно, а саме: на підставі виконавчого напису, за рішенням суду,  на підставі іпотечного договору, яке містить застереження про задоволення вимог іпотекодержателя, шляхом визнання права власності на предмет іпотеки, укладення договору про задоволення вимог іпотекодержателя, який за своїми правовими наслідками передбачає передачу іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки в рахунок виконання основного зобов’язання.

Зазвичай, банки обирають спосіб звернення стягнення на іпотечне майно шляхом реєстрації права власності на підставі іпотечного договору, яке містить застереження про задоволення вимог іпотекодержателя, оскільки при такій реєстрації нотаріус (реєстратор) не вимагає від банку надання дозволу органу опіки та піклування на відчуження такого майна.

Наступним доповідачем, приватним нотаріусом Вишгородського нотаріального округу Київської області Загвоздіною Альоною, висвітлено порядок позасудового врегулювання спору між банком та позичальником щодо іпотечного майна. Особливу увагу доповідачем було приділено питанню вимог до документів для позасудового врегулювання спору. Нотаріус розповіла, при яких реєстраційних діях  вимагається надання дозволу органів опіки та піклування на відчуження іпотечного майна, а при яких такий дозвіл не потрібен.

Доповідачем Людмилою Гриценко, адвокатом, членом Секції Майнових та немайнових сімейних спорів Комітету сімейного права, заступником Голови Черкаського відділення ВГО ААУ, керівником Черкаського осередку «Клубу майбутніх адвокатів» ВГО ААУ,  партнером ЮГ «Право», сертифікованим доповідачем НААУ було яскраво та лаконічно показано алгоритм дій адвоката у справах про звернення стягнення на предмет іпотеки. Доповідач розповіла, що формулою успіху адвокат в таких справах є стратегія та креативність. Доповідачу вдалось зацікавити учасників заходу нестандартними прикладами, які на практиці при застосуванні є успішними.

Ще одним доповідачем виступила Юлія Дубенко, юрист-практик, член Секції Майнових та немайнових сімейних спорів та Секції сімейної медіації Комітету сімейного права ААУ, член Комітету майбутніх адвокатів ААУ.  Доповідачем було надано практичні поради адвокатам у справах про визнання недійсними іпотечних договорів внаслідок порушення прав дитини. Проаналізовано та наведено судову практику в таких справах. Зауважено якими засобами доказування повинен керуватись адвокат для досягнення успіху в таких справах.

Від представників судової системи доповідачем виступила суддя Святошинського районного суду міста Києва, к.ю.н. Войтенко Юлія, яка з власного досвіду розповіла про судову процедуру розгляду справ про звернення стягнення на майно, якими нормами керуються судді розглядаючи таку категорію справ. Було роз’яснено, чому судова практика з даного питання за останні два роки сильно змінилася та які постанови ВСУ та ВССУ наразі є актуальними для захисту порушених прав дітей.

На завершення заходу від органів виконавчої влади, як заключного елементу в процедурі звернення стягнення на майно, виступила доповідач Білан Світлана, Заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області. Доповідач наголосила, що законодавець забороняє вчиняти правочини щодо житлових приміщень, у яких проживають діти, без дозволу органу опіки та піклування, відсутність якого тягне за собою нікчемність правочину, а вирішальне значення має обставина фактичного проживання дітей у житловому приміщенні на момент укладення договору іпотеки.

У разі передачі на реалізацію нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування, що надається відповідно до закону. Якщо такий дозвіл не надано, виконавець продовжує виконання рішення за рахунок іншого майна боржника, а в разі відсутності такого майна повертає виконавчий документ стягувачу.

Загалом обговорення актуальної наразі теми викликало активну дискусію між учасниками та доповідачами, які ділились власним досвідом розгляду зазначених питань, надавали практичні поради колегам.

Дякуємо всім учасникам та доповідачам за активну участь у даному заході.

Copyright © 2013 Lysenko

Яндекс.Метрика