м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 45 Б
тел.:(067) 767-27-47 тел.:(050) 105-43-44м. Буча, вул. Енергетиків
тел.:(099) 17-33-116 тел.:(050) 105-43-44м. Львів, вул. Дорошенка, 14
тел.:(067) 767-27-47 тел.:(099) 17-33-11618 листопада 2016 року відбулась Міждисциплінарна конференція на тему: «Місце дитини в українському суспільстві», організаторами якої стали Асоціація адвокатів України, Комітет сімейного права ААУ, Офіс Уповноваженого Президента України з прав дитини, Центр сімейно-правових досліджень та Міжрегіональна Академія управління персоналом
Модераторами та доповідачами були підняті та освітлені найактуальніші питання сучасності стосовно дітей з різних ракурсів: правового, державного, наукового, психологічного, медичного.
Адвокат, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Адвокатська Сім’я Лисенко» Ярослав Лисенко виступив доповідачем з темою «Діти в шоу-бізнесі» в Секції «Діти та праця», навівши власний досвід роботи при укладенні продюсерських договорів з неповнолітніми дітьми.
Ярослав звернув увагу слухачів на тому, що продюсерські договори є договорами змішаного типу. Поміж іншого в них вбачаються також елементи трудових договорів, адже запорукою успіху співпраці за продюсерським договором, не в останню чергу, є виконання артистом своїх договірних обов’язків – плідно і невтомно працювати.
А у випадку дитини в шоу-бізнесі це означає, що дитина зобов’язана виконувати не лише ту роботу на яку вона здатна, а і ту яка є для неї важкою, але необхідною для досягнення мети договору.
Умови праці артиста, як правило, надзвичайно детально прописуються в продюсерському договорі, а об’єм взятих артистом на себе обмежень і умовностей дозволяють мені жартома називати такі договори «договорами про рабство».
В шоу-бізнесі для артиста не може бути такого як скорочений робочий час і, навіть і враховуючи, що артист – дитина, все одно надзвичайно складно дотриматися цієї вимоги. В цьому, на думку Ярослава, є певний ризик для чинності такого продюсерського договору. По крайній мірі в цій частині. Адже ст. 192 КЗПП прямо забороняє використовувати працю неповнолітніх вночі, надурочно і у вихідні дні. Тобто, саме тоді коли артисти працюють задля нашого з вами відпочинку.
Умови праці дитини – це ще один ризик для продюсерського договору. Адже постійні репетиції, тренування, виступи, фото-, відео-зйомки, спілкування з пресою і все це, так би мовити, «в сценічному образі» часто є надзвичайно тяжким для дитини. І тому можливим видається застосування батьками статті 199 КЗПП, яка дозволяє вимагати розірвання трудового контракту, якщо продовження правовідносин загрожує здоров`ю дитини чи її інтересам.
І саме в наявності цих обмежень і умовностей і криються ризики для артистів-дітей.
Серед головного, Ярославом було відмічено те, що в Україні зараз проводиться така велика кількість різних талант-шоу. Це дозволяє дітям спробувати свої сили у шоу-бізнесі — такому привабливому зовні і такому тяжкому всередині і визначитися зі своїми пріоритетами ще до вступу в доросле життя.
Однак, для захисту дітей головною умовою продюсерського договору за участі дитини обов’язково має бути застереження про те, що артист є виконавцем лише того, що відповідає його віку і суспільній моралі.
Тези доповіді адвоката Ярослава Лисенко на тему «Діти в шоу-бізнесі» надруковані в збірнику «Місце дитини в українському суспільстві».
Виступ керуючого партнера, адвоката Ярослава Лисенко на тему «Діти в шоу-бізнесі» можна подивитись за посиланням https://youtu.be/-haOiBZLKL0?t=45m28s
Також, в збірнику надруковані тези адвоката Ганни Лисенко на тему «Авторські права дітей».
Copyright © 2013 Lysenko