офіс київ
офіс буча
офіс львiв

м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 45 Б

тел.:(067) 767-27-47 тел.:(050) 105-43-44

м. Буча, вул. Енергетиків

тел.:(099) 17-33-116 тел.:(050) 105-43-44

м. Львів, вул. Дорошенка, 14

тел.:(067) 767-27-47 тел.:(099) 17-33-116

Київський офіс

(067) 767-27-47

(050) 105-43-44

м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 45 Б

Львівський офіс

(067) 767-27-47

(099) 17-33-116

м. Львів, вул. Дорошенка, 14

Бучанський офіс

(04597) 48-4-38

(067) 423-77-54

м. Буча, вул. Енергетиків, 8 

 

Дитяча злочинність. Кроки на випередження.

У зв’язку з фактичним залученням керуючого партнера Ярослава Лисенко до діяльності ААУ в Секції захисту прав учасників сімейних правовідносин в кримінальному проваджені ним піднята тема дитячої злочинності,напрямки її попередження, про що читайте в його статті.

В Бюлетені Асоціації адвокатів України № 6 (23) вийшла авторська стаття керуючого партнера адвокатського об’єднання «Адвокатська сім’я Лисенко» адвоката Ярослава Лисенко  «Дитяча злочинність. Кроки на випередження».

дитяча злочинність. Лисенко Ярослав

 

«У зв’язку з фактичним залученням мене до діяльності ААУ в Секції захисту прав учасників сімейних правовідносин в кримінальному проваджені хочу підняти тему дитячої злочинності. Тема не нова, але від того не менш важлива. Бо в даному випадку твердження «діти – наше майбутнє» як ніде набуває виразних рис.

З відкритих джерел в мережі видно, що статистика по дитячій злочинності невтішна і постійно зростає. Більше того, констатується факт «молодшання» дитячої злочинності: на злочини наважуються навіть 11-літні.

В основному це злочини проти власності, проти здоров’я та пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів.

Що стає передумовою – питання відкрите.

Відзначається, зокрема, поганий фінансово-матеріальний стан або ж інші проблеми в родинах. Зустрічається, навіть, бажання самовизначитися.

Не хотілось би справити враження «диванного експерта», але на мою думку, причинами дитячої злочинності є недостатнє піклування дітьми зі сторони держави. І це не патерналістські настрої. Мене навряд чи можна в цьому запідозрити, швидше навпаки.

Мій висновок полягає на досвіді захисника – не всі діти-злочинці походять з бідних родин і не у кожного є такі проблеми, які можна було б вирішити злочинним шляхом.

Але усіх їх об’єднує одне – викривлене поняття авторитетної поведінки і авторитетної людини.

Те що я бачу і чую навколо дозволяє мені зробити такий висновок, що якщо задати питання невизначеній кількості людей про авторитет, то мало хто з них дасть таку характеристику, яка б не опиралася на кримінальний світ або не прямо вказувала на нього.

Кримінальна культура наскільки «в’їлася» в соціум, що специфічний кримінальний сленг став невід’ємною частиною спілкування. А між підлітками так і поготів.

Всі знають яким важливим здається в підлітковому віці щоб усі тебе вважали «крутим» і шлях сили видається самим простим.

Саме тут і криються передумови дитячої злочинності – хтось вчиняє злочин бо хоче здаватися «крутим», а хтось – бо не може ним не здаватися.

Так, безперечно, в першу чергу виховувати в людині особистість мають батьки, але дуже часто поведінка дітей і батьків є кардинально різною, аж до здивування останніх.

І тут якраз своє слово має сказати держава. І сказати не тим, хто готовий її слухати, сприймати і приймати активну участь, а саме тим, кому це не здається «крутим». Адже часто для підлітків важче зробити те, що не хочеш, наприклад прийняти участь у спільному ніби жартівливому викраденні автомобіля ніж відмовитися і, швидше за все, стати посміховиськом і слабаком. І слово це має бути дією. І держава для цього володіє достатніми ресурсами.

Не в останню чергу впливати на формування свідомості підлітків може, зокрема, адвокат.

Саме це я і бачу своєю діяльністю в рамках ААУ.

Адже згаданий мною випадок жартівливого викрадення автомобіля для покататися вирізнявся ще й тим, що учасники не розуміли, що взяти авто для покататися і взяти авто для грошей – це все незаконне заволодіння транспортним засобом.

Тобто, я вважаю, що підліткова аудиторія недостатньо поінформована про наслідки від тих чи інших дій та про їх кваліфікацію в кримінальному кодексі. І саме інформуванням в будь-який із доступних мені способів я і займусь в рамках секції ААУ. Адже поінформований – озброєний».

 

Адвокат,

керуючий партнер адвокатського об’єднання «Адвокатська сім’я Лисенко»

Ярослав Лисенко.

Copyright © 2013 Lysenko

Яндекс.Метрика